Obejmy

Złącza zaciskowe mają nadzwyczaj duże wykorzystanie. Robione są też z różnych towarów, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe umożliwiają montaż końcówek i połączeń do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż posiada kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Dobierając należyty rodzaj modułu montażowego, powinno się uwzględnić typ montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego łączenia wiązek przewodów, kabli, węży, tulei- http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych sytuacjach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na duże temperatury. Posiadają duży obszar przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rożnych szerokościach i są nader mocne.

Cechuje je ogromna wytrzymałość na warunki pogodowe, przede wszystkim na działanie wielkich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na postępowanie paliw ciekłych, smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być używane również w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania końcówek na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na mocowanie opasek bez zastosowania specjalnych urządzeń- http://obejmy-mocowania.pl

Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do najczęściej używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe wykonane z nylonu cechuje niewielka waga, są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie nastręczają zastosowania dodatkowych narzędzi, złączenie opaski jest możliwość wykonać ręcznie.

Są również obejmy określone do zaciskania końcówek nierdzewnych higienicznych, czy też te określone do końcówek typu hydraulicznego

Dodaj komentarz